• foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
 • foto
Ogólnopolskie Zawody Spławikowe o Puchar Wrocławia z cyklu Grand Prix Polski 2012

            Sezon Spławikowego GPX Polski dobiegł końca. Ostatnie zawody rozegrano w dniach 12-14 października 2012 na kanale Odry we Wrocławiu. Pierwsze chłodne jesienne dni zapowiadały dobre żerowanie dużych płoci, z których słynie kanał Karłowicki. Płocie zbierają się w głębokich częściach kanału jesienią i przebywają w nim przez okres zimowy.

            Mimo, że zawody o Puchar Wrocławia odbywają się kolejny rok na tym samym łowisku, to każde zawody mają swoją odrębną historię. Tak było i tym razem. Czwartkowy i piątkowy trening pokazał, że najlepsze wyniki w większości sektorów można osiągnąć łowiąc ukleje. Podczas 4 godzin można było złowić 300-400 szt co dawało wynik ok. 6-8kg (ukleja ważyła średnio 20g). Wyniki na płociach oscylowały w granicach 4-5kg.

            Sobotnia i niedzielna tura pokazały, jak bardzo łowisko może się zmienić. Podczas weekendu wstrzymano ruch barek, które regularnie przemierzały wody kanału. To spowodowało, że woda była wyjątkowo czysta. To prawdopodobnie zdecydowało o całkowitym braku brań uklei. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodów wyniki budowano na płociach, przyłowem były nieduże okonie i jazgarze.

            Drużyna Trapera była bardzo dobrze przygotowana zarówno na wariant szybkościowego łowienia uklei, jak również gruntowych płoci 13m wędkami. Analizując wyniki w poszczególnych sektorach okazuje się, że były miejsca, gdzie duże płocie występowały bardzo licznie i miejsca gdzie pojawiały się sporadycznie. Średnia waga łowionych płoci to 200-300g, chociaż w siatkach lądowały pojedyncze sztuki 700-800g.

            O skutecznym łowieniu płoci decydowała prawidłowo dobrana zanęta i jej konsystencja. Najskuteczniejszą przynętą były ochotki, w zanęcie dominował jockers oraz niewielkie ilości pinek i kasterów. Skutecznym kolorem zanęty okazała się mieszanka ciemnobrązowa. O sukcesie decydowała częstotliwość donęcania. W sytuacji, kiedy brania ustawały skuteczne okazywało się donęcanie serią mieszanki zanętowej bogatej w przynęty. W przeciwnym razie bardzo często płocie przemieszczały się w inną część sektoru. Z uwagi na finezyjne pobieranie przynęt przez dorodne płocie należało stosować niewielkie, czułe zestawy 0.8g-1.5g zakończone przyponem 0.07-0.08mm i haczykiem nr 20.

Na tym trudnym łowisku drużyna Trapera po raz kolejny udowodniła swoją siłę ostatecznie wygrywając w klasyfikacji klubowej i zajmując 3m w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Wiktor Walczak, który zajął 2 miejsce w całych zawodach.   

ZANĘTA (kolor czekolada)

Gold Series Active (płoć, leszcz) NEW 2013 - 1,5 kg

Odchody gołębie 0,1 kg

Konopie Gotowane - 2 l

PRZYNĘTA DO ZANĘTY UKLEJOWEJ

Jokers – 0,75 l

Ochotka - 0,25l

Caster - 0,5 l

Pinka – 0,25 l

ZIEMIA

Ziemia - 4 kg

Glina Rozpraszająca - 6 kg

Klej Super Mocny - 0,4 kg

Pliki do pobrania

wyniki
Pobierz katalog w formacie pdf