• foto
  • foto
  • foto
Mamy złoto i brąz!!!!!

W dniach 23-24 czerwca w m. Występ na kanale Bydgoskim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym w kat. kobiet i młodzieży U-25. Wystartowało w nich, troje członków klubu Traper Siedlce: Kamila Justa- Kowalska, Weronika Walczak i Mateusz Turek.

Długi czwartkowy trening napawał optymizmem, choć samo łowienie wymagało dużej koncentracji i wysiłku z powodu dokuczliwego bocznego wiatru. Piątkowy trening potwierdził, że obfite nęcenie mieszanką gliny z zanętą i technika łowienia są dobre i można powalczyć o medale. Taktyka opierała się na łowieniu drobnych płoci. Miłym dodatkiem były leszcze, liny i karasie. Najlepszą przynętą na haczyk były dwie ochotki, a do donęcania jokers i kaster w glinie.

Sobotnia tura zawodów potwierdziła oczekiwania naszych reprezentantów. Mateusz oraz Kamila wygrali swoje sektory obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Weronika Walczak zajęła dobre 3 miejsce w sektorze. Niestety niedzielne losowanie stanowisk nie było zbyt łaskawe dla Mateusza. Łowił w najmniej rybnej strefie swojego sektora i wywalczył mocne drugie miejsce w sektorze. Kamili szczęście w losowaniu dopisało bardziej. Wylosowała stanowisko numer dwa w  bardzo rybnej strefie sektora A. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła drugie miejsce w sektorze, przegrywając z zawodniczką z „otworka”, która miała w siatce półtorakilogramowego „bonusa”. Weronika drugiego dnia zajęła drugie miejsce w sektorze C. W końcowej klasyfikacji Kamila z trzema punktami sektorowymi i największą wagą zdobywa złoty medal. Weronika Walczak kończy zawody na szóstym miejscu. Mateusz wywalczył brązowy medal. Do złota zabrakło zaledwie 65 gramów, a do srebra 55 gramów.