• foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
Muchowe GP Polski

W dniach 28-30 września nad Sanem spotkali się najlepsi muszkarze Polski aby zakończyć sezon w rozgrywkach GP. Po uroczystym otwarciu zawodów rozlosowano sektory i stanowiska. Łowiskiem zawodów była rzeka San i tradycyjnie obowiązywała metoda suchej muchy. Jedyną rybą zaliczaną do punktacji był lipień.
Juniorzy wyznaczyli swoje stanowiska na starym korycie Sanu i początku odcinka specjalnego. Sektory seniorów wyznaczone były poniżej sektora juniorów na OS San oraz poniżej ujścia Hoczewki do mostu w Huzelach i od mostu do przejazdu w Manastercu.
W pierwszy dzień zawodów warunki do łowienia lipieni nie były najlepsze – bardzo niska woda oraz silny wiatr tylko najlepszym zawodnikom pozwoliły na złowienie większej ilości ryb. Jak na każdych zawodach były miejsca lepsze i gorsze jednak jak pokazała drożyna Traper Rymanów składająca się w całości z przewodników wędkarskich znajomość wody i sposób podejścia do ryb miała kluczowe znaczenie w finale rozgrywek GP. Przed ostatnią turą kilka drużyn miało szansę zaatakować pozycje na podium podobnie sytuacja miała się w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Gołofit z klubu Bystrzyca Lublin i był to jego drugi triumf w tej prestiżowej imprezie. Drugie miejsce zajął Zdzisław Opach a trzecie przedstawiciel gospodarzy Dawid Latusek. Najlepszy z zawodników reprezentujących Klub Traper Grzegorz Konieczny zakończył zmagania na dobrym szóstym miejscu. W drużynówce triumfowała drużyna Traper Rymanów, drugie miejsce Krosno I i trzecie dla drużyny Krosno II.
W juniorach zwyciężył Oskar Kaniuczak z klubu Sansport Dynów drugie miejsce Michał Kurnicki i trzecie Artur Podstawka obaj reprezentują Okręg Lublin. Największy 46cm lipień został złowiony przez Grzegorza Gerule z Dynowa. Ogółem złowiony ponad dziewięćset ryb. Na zakończenie odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych drużyn i zawodników indywidualnych w kategorii seniorów i juniorów w sezonie 2018.
Do zobaczenia w sezonie 2019.

Pobierz katalog w formacie pdf