• foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
Puchar Trapera - zawody muchowe

W dniach 17-19 maja 2019 odbyły się pierwsze zawody muchowe pod patronatem firmy Traper. Zawody te to kontynuacja wiosennego Pucharu Sanu, który ma już 12 letnią tradycję. W tym roku warunki wodne były wyjątkowo trudne zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Do końca nie było wiadomo czy impreza w ogóle się odbędzie i w jakich warunkach zawodnicy będą łowili. Finalnie okazało się, że nie było tak źle, choć łowienie na bardzo wysokiej i nie do końca czystej wodzie nie wszystkim przypadło do gustu.

Na starcie stanęło 126 seniorów i 16 juniorów, w tym 3 zawodników zaproszonych gościnnie z Ukrainy.  Sektory w kategorii seniorów obejmowały zbiornik myczkowiecki (łódki, sektor C) oraz rzekę San od Zwierzynia do ujścia Hoczewki (sektor A) i od Huzeli do Łukawicy (sektor B). Sektor juniorów został przeniesiony z odcinka poniżej Hoczewki na stare koryto Sanu z powodu bezpieczeństwa młodych zawodników. Płynąca woda na jeziorze i bardzo wysoki poziom Sanu przy nie do końca czystej wodzie (zwłaszcza na sektorze juniorów) sprawiało, że warunki łowienia były bardzo trudne.

W tym kontekście wyniki należy uznać za dobre. W sektorach B i C, gdzie w ostatnich tygodniach były przeprowadzone zarybienia, aby być w czołówce należało łowić około 10 ryb. Sektor A obejmujący OS San to tylko dzikie ryby i tu złowienie 4-5 sztuk dawało dobry wynik. Staramy się by sanowy OS był łowiskiem ryb dzikich lub zdziczałych a zarybienia prowadzimy tu tylko w przypadku wystąpienia problemów z rybostanem. Na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby dokonywania zarybień, co potwierdzają wyniki i rozmiary łowionych ryb. Największe zmierzone pstrągi dochodziły do 55 cm i wcale nie były pojedynczymi rybami! Dla pełnej informacji należy dodać, że na sektorze B i jeziorze również łowiono dzikie ryby, których rozmiary dochodziły do 50 cm. Z pewnością były to ryby dzikie lub pochodzące z wcześniejszych, co najmniej ubiegłorocznych zarybień.

W klasyfikacji indywidualnej seniorów zwyciężył Bartek Tołoczko ze Słupska, przed Łukaszem Ostafinem z Myślenic i Pawłem Kinalem z Leska. Zespołowo, dwie drużyny osiągnęły dużą przewagę: Myślenice i Traper Rymanów. Trzecie miejsce zajęli koledzy z Mszany Dolnej. Wśród juniorów zwyciężył Szymon Konieczny reprezentujący WKS Krosno, sponsorowany przez firmę Traper, przed Krzysztofem Zającem, również reprezentującym WKS Krosno i Arturem Podstawką z Lublina.

Juniorzy łącznie złowili 48 pstrągów. Największy, złowiony przez Dawida Grotha z Gdańska mierzył 54 cm. Na sektorach seniorskich zostało złowionych 728 ryb z czego najdłuższe były szczupaki łowione na zbiorniku Myczkowce. Najdłuższą rybę, szczupaka o długości 65,3 cm złowił Darek Kręcigłowa reprezentujący Słupsk. Warto odnotować również półmetrowe pstrągi złowione przez Łukasza Ostafina, Dawida Latuska (jezioro) i Kazia Szymalę.

Wielkie podziękowania dla Jarka Smorczewskiego i firmy Traper za objęcie sponsoringiem naszej imprezy. Wszyscy uczestnicy ceremonii zakończenia byli zgodni, iż jeszcze nigdy na zawodach muchowych nie było tak wielu cennych nagród. Zwycięzcy zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów a także członkowie najlepszych drużyn zostali przez sponsora hojnie obdarowani. DZIĘKUJEMY!

Dziękuję zawodnikom i sędziom za wzajemną współpracę, co przy trudnych warunkach miało ogromne znaczenie.

 

W imieniu organizatorów

Piotr Konieczny

 

Pobierz katalog w formacie pdf