• foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
Krzysiek wicemistrzem Polski

W dniach 19-21 lipca 2013r. na kanale Żerańskim w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieży w wędkarstwie spławikowym.

Kanał Żerański ma opinię łowiska nieprzewidywalnego, które lubi zaskakiwać o czym dobitnie mieli okazje przekonać się uczestnicy tegorocznych Mistrzostw.

Z rozeznania jakie mieliśmy przed zawodami wynikało, że w kanale łowi się stosunkowo mało ryb przy czym największa ich ilość przebywa w strefie przybrzeżnej (tuz za grążelami), można też liczyć na ukleje natomiast z tyczki sporadycznie zdążają się pojedyncze leszcze o masie od 0,5 do około 1,5 kg.
Treningi jakie przeprowadziliśmy z kolegami z drużyny (tj. Maćkiem Grabanem i Wieśkiem Piaseckim) zdawały się potwierdzać wcześniejsze informacje, że pod tyczką jest bardzo mało ryb (zdarzały się pojedyncze duże leszcze natomiast średniej ryby nie było właściwie w ogóle), jest ukleja (około 10-15 pkt), która momentami współpracowała bardzo dobrze jednak jej skuteczny połów znacznie utrudniała niezliczona liczba boleni wypłaszających co jakiś czas znęcone uklejki. Przez oba dni treningów udawało nam się natomiast dość systematycznie i skutecznie łowić drobne ryby (głownie płotki i krąpiki około 20-30 pkt.) na 4-5 elementowe „skróty”.

Wspólnie z Maćkiem i Wieśkiem doszliśmy do wniosku, że skupimy się na łowieniu drobnych rybek na „skróta” oraz uklejek natomiast tyczkę potraktujemy jako wariant rezerwowy.

Już w pierwszy dzień zawodów przekonaliśmy się (myślę, że podobnie jak większość uczestników tych Mistrzostw), że aby liczyć się w sektorze trzeba w miarę skutecznie łowić średnią rybę tyczką (tak było m.in. w sektorach B i C gdzie łowili odpowiednio Maciek i Wiesiek) lub złowić co najmniej jednego, dwa większe leszcze (dot. sektora E, w którym ja łowiłem).
W pierwszym dniu do ponad 60 płotek i krąpików złowionych w pierwszych trzech godzinach 5 elementowym „skrótem” dołowiłem w czwartej godzinie z tyczki leszczyka za około 100 pkt oraz leszcza około 1 kg i z łączną wagą 2.610 pkt. zająłem 3 miejsce w sektorze.

W drugiej turze od początku do końca łowiłem tyczką średnią rybę i osiągając wynik 3.110 pkt. zająłem 2 miejsce w sektorze przegrywając jedynie z klubowym kolegą Wieśkiem Piaseckim.

Dość niespodziewanie 5 punktów sektorowych okazało się wystarczające do zajęcia drugiego miejsca w całych zawodach, z czego jestem niezmiernie zadowolony.

Kluczem do sukcesu było systematyczne donęcanie gliną z jokersem oraz zastosowanie (pomimo lekko płynącej wody) delikatnych zestawów 0,4-0,8g.

 

ZANĘTA (delikatnie przyciemniona czarnym barwnikiem)

Gold Series Active - 1 kg

PRZYNĘTA DO ZANĘTY

Jokers – 1 l

Caster - 0,1 l

Pinka mix – 0,1 l

GLINA

Ziemia - 2 kg

Glina Wiążąca - 2 kg

Glina Rozpraszająca - 4 kg

Pliki do pobrania

Wyniki
Pobierz katalog w formacie pdf