• foto
  • foto
  • foto
TRAPER Klubowym Mistrzem Polski po raz 10 !!!

W większości kategorii o ostatecznych układach tabel musiały zdecydować zawody o Puchar Prezydenta Tarnobrzega, które odbywały się na zalewie Szymanowice w dniach 11-13 października.

Można było się spodziewać przetasowań w klasyfikacjach, bo, po pierwsze, łowisko nie gościło nigdy wcześniej zawodów Grand Prix i nie jest powszechnie znane a po drugie wiadomo było, że w sektorach seniorów i juniorów do osiągnięcia dobrego wyniku niezbędne było równie dobre losowanie. Tylko w sektorze kobiet, ryby były w miarę równo rozłożone.

Klasyfikacja drużynowa Grand Prix

Team Trapera przed zawodami w Szymanowicach zajmował 2 miejsce i tracił 4 punkty do lidera w klasyfikacji. Odrobienie strat wydawało się mało prawdopodobne. Tymczasem po zwycięstwie Trapera i poważnym potknięciu drużyny Sensas Białobrzegi I, Traper po raz kolejny zwyciężył w rywalizacji drużyn pięcioosobowych, przed Sensasem i Robinsonem. Klub Neptun Gdańsk, sponsorowany przez Trapera zajął 6 miejsce.

Klasyfikacja klubowa (3 seniorów)

W rywalizacji samych seniorów wchodzących w składy drużyn klubowych, której zwycięzca uzyskuje tytuł Klubowego Mistrza Polski, Traper zajmował również 2 miejsce ale strata do seniorów Sensasa wynosiła jedynie 1 punkt. Przy czym do pełnego sukcesu Traper potrzebował odrobić 2 punkty bo Sensas miał znaczną przewagę w małych punktach. Seniorom Trapera udało się odrobić aż 13 punktów i klub, po raz 10 (6 z rzędu) sięgnął po tytuł Klubowego Mistrza Polski. Srebro i brąz podobnie jak w pełnych drużynach uzyskały kluby Sensas i Robinson. Neptun Gdańsk, sponsorowany przez Trapera zajął 6 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna seniorów

Po raz kolejny najlepszym seniorem okazał się Wiktor Walczak z Trapera, który minimalnie (wagą złowionych ryb przy równych punktach sektorowych) pokonał Michała Łebkowskiego z Trapera. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Cesarz z Robinsona. Pozostali zawodnicy Trapera zajęli miesca: Adam Niemiec - 4, Grzegorz Mazurczak – 7 a Wojciech Kamiński -12.

Klasyfikacja indywidualna kobiet

Najlepsza okazała się Kamila Justa-Kowalska z Trapera, która wyprzedziła Nunę Mamikonyan z Dragona i Patrycję Wojtas z Leszcza Poznań.

Klasyfikacja indywidualna juniorów

Wygrał Maciej Białdyga z Katowic, przed Maciejem Miernikiem z Fiume i Łukaszem Flagą z Robinsona. Wojciech Wysocki z Trapera zajął 5 miejsce.