• foto
  • foto
  • foto
  • foto
Spławikowe Grand Prix Polski U-18 i U14 - Puchar Leszna

W dn.28-31.08. na zbiornikku Balaton w Miejskiej Górce rozegrana została trzecia i ostatnia  runda Spławikowego Grand Prix Polski U-18 i U14 - Puchar Leszna. Dominującą rybą zawodów była drobna płoć  , łowiono także uklejki, wzdręgi, okonie oraz sporadycznie niewielkie liny i leszczyki , zaskoczeniem było brak leszczy które na MP Kobiet decydowały o wynikach. Kluczem do sukcesu było  szybkościowe odławianie i utrzymanie w łowisku większych płotek.

W piątek w pierwszej turze łowię w sektorze B. Stanowisko nr. 7. Widac, że będzie problem z zaczepami przy lini brzegowej rosły trzciny które zostały wycięte równo z powierzchnią wody, trzy wyjazdy tyczką zestaw dwa razy ląduje  w roslinach, przy tak szybkim łowieniu nie można było pozwolić sobie na stratę  czasu i walkę z zaczepami. Podejmujemy decyzję łowimy batem niestety nie był on tak precyzyjny jak tyczka i nie udało się zwabić blisko brzegu  wiekszych płotek, łowię 180 rybek, które ważą 2665 g co daje mi 6 miejsce w sektorze. Drugi dzień zawodów sektor A stanowisko nr. 12, dzisiaj łowię tyczką stanowisko wolne od zaczepów, przygotowywuję zanętę tak aby wykluczyć brania niewymiarowych wzdęg i skupić sie na większych płotkach. Brania mam od samego początku do końca tury. Udało się wyselekcjonować płotki i utrzymać je w łowisku, waga 4740 g i zdecydowane zwycięstwo w sektorze. Przed ostatnią turą obejmuję prowadzenie w klasyfikacji  generalnej GP  Polski 2014. Trzeci dzień zawodów, sektor A stanowisko nr. 9. Dzis ryba nie żeruje tak zdecydowanie jak w dniach poprzednich. Trzeba łowić ją bardziej technicznie łowię 160 ryb które ważą 3400 g zdobywam drugie miejsce w sektorze pokonuję najgrożniejszych rywali, przegrywam tylko  z Łukaszem Adamczykiem który zdobywa Puchar Leszna .

Łowiłem zestawami od 0,8 - 1,5 g , żyłka  Hikara główna  0,10 przypon 0,06- 0,08 .

W  klasyfikacji generalnej  Grand Prix Polski  U-18 po 9 turach  zdobywam  31 pkt i z wagą 50 835 kg Zajmuję pierwsze miejsce, jestem bardzo szczęśliwy  po srebrnym medalu Mistrzostw Polski, brązowym medalu Mistrzostw Świata wygrywam Grand Prix Polski 2014. Serdecznie dziękuje mojemu sponsorowi firmie Traper Siedlce. Dzięki Waszej  pomocy  mogę doskonalić swoje umiejętności i spełniać swoje marzenia !!!!! Specjalne podziękowania dla mojego Taty!!!

 

Zanęta :

Active Gold Series - 1,5 kg

coco belge - 200 g

konopie prażone - 200 g

ziemia czarna Traper -6 op

glina rozpraszająca Traper - 1op

klej super mocny Traper

robaki do zanęty :

jokers  - 0,6

kaster -  0,2

 

Zanęta Uklejowa :

Explosive Gold Series  -  2 częsci

Grand Prix  Gold Series  - 1 część 

 

Pobierz katalog w formacie pdf