• foto
  • foto
Podsumowanie sezonu spławikowego 2014 - Kolejny rok supremacji klubu TRAPER

Sezon 2014 w wędkarstwie spławikowym zakończył się bez większych niespodzianek.

Klub zdobył 11 tytuł Mistrza Polski (7 z kolei) a także wygrał klasyfikację Grand Prix, w której liczy się wyniki pełnych drużyn z kobietą i juniorem.

Męskiej ekipie Trapera liczonej do klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Polski udało się zgromadzić 7 pkt (trzy zwycięstwa i dwa drugie miejsca w zawodach GPx) podczas gdy kolejna druzyna uzyskała trzykrotnie gorszy wynik – 21 pkt.

W klasyfikacji Grand Prix przewaga Trapera okazała się jeszcze większa. Klub zdobył 6 pkt (cztery zwycięstwa i jedno drugie miejsce w zawodach GPx). Kolejna drużyna wypadła czterokrotnie gorzej – 24 pkt.

Sukcesy klubowe idą w parze z indywidualnymi osiągnięciami zawodników. Spośród pięciu imprez Grand Prix seniorzy Trapera wygrali 4 imprezy indywidualnie do tego Wiktor Walczak został Mistrzem Polski. Kamila Justa – Kowalska wygrała dwie imprezy indywidualnie. Nic dziwnego, że zawodnicy Trapera zwyciężyli roczne klasyfikacje Grand Prix we wszystkich kategoriach. Przy czym w kategorii seniorów nasi reprezentanci zajęli pierwsze trzy miejsca.