• foto
  • foto
  • foto
  • foto
Ogólnopolskie Zawody Spławikowe o Puchar Warszawy z cyklu Grand Prix Polski 2012

W dniach 20-22 kwietnia na Kanale Królewskim w Warszawie rozegrane zostały pierwsze zawody spławikowe z cyklu GPX Polski. Łącznie w zawodach uczestniczyło 143 zawodników i zawodniczek.

Już piątkowy trening zapowiadał zaciętą rywalizację. Na treningach dominowały niewielkie krąpie i płotki o wadze 20g-30g, sporadycznie trafiały się leszcze, których waga przecięnie wynosiła 300g. Na pewne brania można było liczyć koncentrując się na łowieniu niewielkich uklei, których przeciętna waga wynosiła 6g.

Mimo deszczowego tygodnia, sobotnia i niedzielna tura odbyła się przy ciepłej, słonecznej aurze.

Wyniki drużynowe oraz indywidualne zdominowali zawodnicy Klubu Traper Siedlce. Ekipa aktualnego Mistrza Polski zdecydowanie wygrała klasyfikację drużynową. W kategorii seniorów zwyciężył Michał Łebkowski (pozostali seniorzy Trapera zajęli 2,4,5 miejsca), w kategorii młodzieży zwyciężył Wojciech Wysocki.

Taktyka, jaką przyjął Klub Traper okazała się najskuteczniejsza. Zawodnicy skoncentrowali się na łowieniu uklei i ewentualnie w ostatniej godzinie skutecznie odławiali średnie ryby z tyczki.