• foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
  • foto
Dwa srebrne medale Spławikowych Mistrzostw Polski w kat. kobiet i młodzieży

W dniach 5-7 sierpnia  w Oświęcimiu na kanale Dwory odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w kat. kobiet i młodzieży U-23. Kanał Dwory to bardzo trudne, techniczne łowisko. Czwartkowy trening nie napawał optymizmem. Pojedyncze duże leszcze,  trochę mniejszych i nieliczne wymiarowe okonie to wszystko, na co można było liczyć łowiąc długą wędką. Jedynie ukleje, których w kanale nie brakowało, żerowały w miarę intensywnie. Podobnie było w piątek.

Pierwszej turze rozegranej w sobotę towarzyszyło załamanie pogody. Wiele zawodniczek i zawodników łowiło tylko ukleje, a nieliczni leszcze na preferencyjnych, skrajnych stanowiskach. W niedzielę właściwie wszyscy łowili tylko bardzo chimeryczne ukleje. Jedynie w sektorze D, na ostatnich stanowiskach można było liczyć na leszcze.

 Nasi klubowicze, Kamila Justa-Kowalska oraz Mateusz Turek osiągnęli doskonałe wyniki. Oboje zostali wicemistrzami Polski w swoich kategoriach. Kamila łowiąc w sektorach B i A, wygrała je,   swój wynik budując na uklejach.  Mateusz łowiący kolejno w sektorach A i B, pierwszego dnia swój wynik zbudował głównie na leszczach z odległościówki co dało mu drugie miejsce w sektorze. Trzy minuty po regulaminowym czasie wyholował  ponad  czterokilogramowego leszcza, który mógł dać sektorową jedynkę. Drugiego dnia wygrał swój sektor łowiąc ukleje.

 

Zanęta na match:

Gold Series Active - 1 kg

Glina:

Glina wiążąca - 4 kg

Glina rozpraszająca -  4 kg

Ziemia - 2 kg

 

Zanęta uklejowa:

Explosive 2 kg

Grand Prix 1 kg

 

Przynęty do zanęty:

Jokers – 0,75 l

Ochotka - 0,25 l

Caster – 0,3 l

Pinka – 0,5 l

Pliki do pobrania

Wyniki I Wyniki II
Pobierz katalog w formacie pdf